Audiopipe Mini Class D Mono Mosfet Power Amplifier (APMQ-2000), High Performance, 2000W, Compact Design, MOSFET Circuitry, Subsonic Filter, Low-Pass Filter, Reliable Protection, Remote Bass Knob
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
17
quantity
Product details
Category
  • PEAK POWER: 2000 WATTS | CONTINUOUS POWER: RMS @ 4 Ohm (<1% Distortion): 770W | RMS @ 2 Ohm (<1% Distortion): 1300W | RMS @ 1 Ohm (<1% Distortion): 1944W
  • FREQUENCY RESPONSE: 18Hz~180Hz | S/N RATIO: >80dB | INPUT SENSITIVITY: 0.2-5V
  • THD: ≤0.5% | WORKING VOLTAGE: 9V~16V | DIMENSIONS: 16.4” x 6.3“ x 2.3” (L x W x H) 416 x 160 x 57mm