DC 9V-50V Speed Controller DC Motor Speed Controller 3600W 60A PWM Speed Control Module DC10V-50V 15Khz N Switch Extension Cord
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
DC 9V-50V Speed Controller DC Motor Speed Controller 3600W 60A PWM Speed Control Module DC10V-50V 15Khz N Switch Extension Cord 1.Descriptions: It is a DC 9V-50V speed controller.It can be used for general-purpose DC brushed motor speed regulation,and different working voltages correspond to different control powers.2.Feature: 1).It adopts industrial-grade quality and can work stably in a sub-zero environment. 2).It is widely used and can be used in a variety of different scenarios and devices. 3).It has a speed adjustment button,you can adjust the speed you want at any time,simple and convenient.3.Parameter: 1).Product Name:DC 9V-50V Speed Controller 2).Working Voltage:DC 10V-50V 3).Control Power:0.01W-3000W(Different working voltage corresponds to different control power) When working voltage is 12V,12V*60A=720W When working voltage is 24V,24V*60A =1440W When working voltage is 36V,36V*60A =2160W When working voltage is 40V,40V*60A =2400W When working voltage is 50V,50V*60A =3000W 4).Quiescent Current:0.04A 5).PWM Duty Cycle:5% 6).PWM Frequency:15khz 7).Work Temperature:-25℃~85℃ 8).Work Humidity:5%~95%RH 9).Size:122*87*32mm4.Application: 1.General purpose brushed DC motor speed regulation 2.Motor speed control for automobiles 3.Production line conveyor belt speed control,pipeline exhaust fan speed control,treadmill speed control,multiple computer fans parallel speed control,electronic fan speed control. 4.Dimming of various DC bulbs and temperature adjustment of various DC heaters.5.Package: 1).1pcs DC 9V-50V Speed Controller