flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
LCD Controller Board: USB C Control Board Work for 40Pin EDP LCD ScreenInput Power Adapter: USB-C connectorCome In Standby Model When Not Input SignalStandby Model <0.3WInput: USB-C Output: eDP USB (max 500mA)Audio Output: SpeakerOSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So OnLanguage: English Chinese French Deutsch Italian Espanol Portugues Turkce PolskiNederlands Korean JapaneseBoard Size: 82mm x 60mm x 4mm9.7 " 2048X1536 LCD Screen:Display Mode SymmetryResolution 2048(RGB)×1536Outline Size 208.8×167.12×5.17mm(H×V×D)Display Area 196.608×147.456(H×V)Brightness 400 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)Viewing Angle 89/89/89/89(Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down] Signal Interface 51 pins eDP (4 Lanes) , FPCBacklight WLEDInput Voltage 3.3V (Typ.)Packing list:1× LCD Controller Board VS-RTD2556HC-V2 1× 9.7inch 2048x1536 IPS LCD Screen (One of LP097QX1/LTL097QL01/HQ097QX1)1× Signal Cable1 x Converter Board1× Keyboard With CableTips:All the products are tested before package and shipment,if any problem of product,please feel free to contact us
  • 【LCD Size Details】Outline size:208.8×167.12×5.17mm(H×V×D);Display area:196.608×147.456(H×V)mm
  • 【Packing List】1× USB-C LCD Controller Board VS-RTD2556HC-V2;1× 9.7inch 2048x1536 IPS LCD Screen (One of LP097QX1/LTL097QL01/HQ097QX1,send random);1× Signal Cable;1 x Converter Board;1× Keyboard With Cable
UPC 619438595134
Brand VSDISPLAY
Color 9.7'' LCD + USB-C mini board VS-RTD2556HC-V2
Shape rectangular prism
Brightness 400 Candela
Model Name LP097QX1, LTL097QL01, or HQ097QX1
Resolution QXGA
Item Weight 0.44 Kilograms
Pixel Pitch 1.25
Screen Size 9.7 Inches
Aspect Ratio 4:3
Display Type LCD
Manufacturer VSDISPLAY
Model Number LP097QX1, LTL097QL01, or HQ097QX1
Refresh Rate 60 Hz